Příručky

Přehled příruček

Spasitelopen in new window

Když ležíš v prachu Apokalyptickýho světa s vyhřezlejma vnitřnostma, ke komu se modlíš? K bohům? Ty sou dávno pryč. K milovanejm společníkům? Všechno zmrdi, jinak bys tu teď nebyl. Ke svý drahý starý matce? Je zlatá, ale nezvládne vrátit střeva zpátky tak, aby tam i zůstaly. Ne. Ke komu se modlíš je nějaký šklebící se děcko nebo veterán nebo prostě někdo s elektrodama a šitim a balíčkem morfinovejch ampulí. A když ten někdo přijde, tak to je tvůj spasitel.

Spasitelé jsou lékaři. Jestli chceš, aby tě všichni milovali, nebo na tobě aspoň záviseli, hraj spasitele. Varování: pokud se věci budou dařit, tak na tobě možná nikdo záviset nebude. Vytvoř si zajímavé vazby, abys zůstal významný. Nebo můžeš věci sabotovat.

Borecopen in new window

I v místě tak nebezpečnym, jako je Apokalyptickej svět, borci sou – no. Jsou těma, kterym by ses měl vyhnout a nedívat se na ně, ale to nezvládneš. Jsou to ty, co připomínaj svůdný modrý jiskřící světlo, chápeš? Spleteš si pohled na ně s láskou, moc se přiblížíš, chytneš zillion voltů a tvý křídla shořej jak papír.

Nebezpečný.

Borci jsou dobrý v boji, samozřejmě, ale sou drsný i sociálně. Pokud chceš hrát někoho nebezpečnýho a provokativního, hraj borce. Varování: Můžeš zjistit, že si lepší v tvorbě potíží, než v tom se z nich dostávat. Pokud chceš hrát největšího husťáka, tak hraj radši magora.

Psychoušopen in new window

Psychouši sou divný psychotický psionický oblbovači Apokalyptickýho světa. Maj moc kontrolovat mozky a loutkařit, maj divný srdce, mrtvou duši a oči narušenejch bytostí. Stojej na hraně tvýho zornýho pole a civíc na tebe šeptaj do tvý hlavy. Zkřivý tvý vidění a přečtou si tvý tajemství.

Jsou přesně ten stylovej doplněk, bez kterýho nemůže žádnej pořádnej baron žít.

Psychouši sou strašidelný, podivný a fakt zábavný na hraní. Jejich tahy jsou mocný, ale zvláštní. Pokud chceš, aby se tě všichni ostatní aspoň trochu báli, psychouš je dobrá volba. Varoání: Budeš spokojenej tak jako tak, ale nejspokojenější budeš, když s tebou někdo bude chtít mít sex, i když si psychouš. Snaž se o to, pokud můžeš.

Dvoukolákopen in new window

Apokalyptickej svět je plnej nedostatku. Přirozeně. Neni dost slušnýho jídla, neni dost nezkažený vody, neni dost bezpečí, dost světla, dost elektřiny, dost dětí, dost naděje.

Nicméně, Zlatej věk minulosti nám nechal dvě věci: benzin a dostatek nábojů. Řek bych, že jich ty šmejdi nakonec nepotřebovali tolik, kolik předpokládali.

Takže, dvoukoláku, tady sou. Dost pro tebe.

Dvoukoláci vedou motorkářský gangy. Sou mocný, ale hodně svý moci mají venku, ve svym gangu. Pokud se chceš ohánět vlivem, hraj dvoukoláka – ale pokud chceš bejt skutečně u moci, hraj radši barona. Varování: externalizace tvý síly znamená drama. Očekávej drama.

Jezdecopen in new window

Přišla apokalypsa a infrastruktura Zlatýho věku se rozvrátila. Silnice se rozervaly a rozpadly, komunikační sítě roztrhaly a pojítka životů zmizely. Navzájem odtržený města zuřily jako rozkopnutý mraveniště, než vzplály a padly.

Pár žijících si to stále pamatuje. Na všech horizontech byly plameny hořící civilizace, dost jasný, aby skryly hvězdy, dost kouřící, aby zakryly Slunce.

V Apokalyptickym světě sou horizonty temný a nevedou k nim žádný cesty.

Jezdci maj auta, což znamená pohyblivost, svobodu a místa k navštívení. Pokud si neumíš představit post-apokalypsu bez aut, buď jezdec. Varování: tvoje nespoutanost tě může vyvézt z dění. Zavaž se ostatním postavám, ať zůstaneš ve hře.

Magoropen in new window

Apokalyptickej svět je nenávistný, ošklivý a násilný místo. Zákon a společnost se úplně rozpadly. Co je tvoje je tvoje jen dokud si to dokážeš udržet ve svejch rukách. Není tu žádnej mír. Žádná stabilita, kromě tý, kterou si vyrveš, coul po coulu, z bahna a hlíny a pak si jí neubráníš vraždama a krví.

Někdy je to očividný řešení to správný.

Magoři jsou husťáci. Jejich tahy jsou jednoduchý, přímý a násilný. Až hrubý. Pokud se s tim nechceš srát, hraj magora. Varování: jako u spasitelů, pokud se věci daří, tak se můžeš kopat do zadku. Zajímavé vztahy tě mohou udržet na scéně.

Baronopen in new window

V Apokalyptickym světě neni žádná vláda ani společnost. Když baroni vládli kontinentům, když vedli války přes celej svět a ne jen přes jedno spáleniště, když jejich armády čítaly statsíce a měli podělaný lodě, aby nesly jejich podělaný letadla, to byl zlatej věk legend. Dneska si tak může řikat kdokoliv s vybetonovanym pláckem a gangem magorů. Chceš k tomu snad něco říct?

Baroni sou místní vládci, vojenský pohlaváři, vůdci svejch vlastních malejch pevností. Pokud někdo hraje barona, hra bude mít významný a nepřemístitelný ukotvení. Pokud chceš bejt tim, kdo ho vlastní, jedině dobře. Varování: nebuď baronem, pokud nechceš mít závazky.

Sektářopen in new window

Teď už by mělo bejt naprosto kurevsky zřejmý, že bohové Apokalyptickej svět opustili. Možná ve zlatý éře, s jejím jedním národem pod jedním bohem, v nějž všichni věřili, možná tehdy byli bohové skutečný. Jak to mám já kčertu vědět. Všechno, co vim, je, že teď už sou najisto pryč.

Moje teorie je, že tyhle divný sektářský šmejdi, když řikaj „bohové“, tak co tím skutečně myslej, je zápach, co po sobě zanechal výbuch vší tý duševní nenávisti a deprese, ze kterejch se Apokalyptickej svět zrodil. Přátelé, to je teď náš stvořitel.

Sektáři maj kultistický stoupence stejně, jako maj dvoukoláci gangy. Jsou podivný, sociální, veřejný a přesvědčiví. Pokud chceš strhávat davy, hraj sektáře. Varování: Problémy si pro tebe dojdou. Bejt vůdcem kultu znamená muset se starat vo svůj mizernej kult.

Šéfíkopen in new window

Ve zlatý době legend tu byl týpek zvanej Mistr. Byl vyhlášenej dobrym voháknutim a kdekoliv se vobjevil, lidi měli luxusní tóny. Bejval i druhej týpek, kterýmu se řikalo Šéf. Byl známej dobrym voháknutim a tim, že kdekoliv se vobjevil, lidi měli to nejlepší jídlo a tolik, kolik ho zvládli sníst.

Tady v Apokalyptickym světě sou tyhle dva týpci mrtvý. Umřeli i se všim svym, umřeli stejně jako jejich luxusní tóny a všechno-co-zvládneš-sníst. Dnešní šéfík ti nemůže dát to, co ti mohli dát tyhle dva, ale ksakru, možná pro tebe zvládne najít aspoň něco málo, co ti umožní dát si trochu voraz.

Šéfík řídí společenskej podnik, jako bar, drogový doupě nebo bordel. Pokud chceš bejt víc sexy než baron a mít míň závazků a průserů k řešení, hraj šéfíka. Varování: míň závazků a průserů, ne žádný a žádný.

Fixeropen in new window

Jestli je v Apokalyptickym světě jedna věc, na kterou se můžeš spolehnout, tak to je tahle: věci se rozbijou.

Fixeři sou technici. Maj fakt cool schopnosti v podobě dílny a pár zábavnejch realitu překrucujících tahů. Hraj fixera, pokud chceš bejt mocnej a užitečnej svejm spojencům, ale nechceš bejt sám přímo vůdce. Varování: Tvoje dílna potřebuje zdroje, a hodně, takže si dělej přátele z každýho, z koho můžeš.

Požitkářopen in new window

I ve špíně Apokalyptickýho světa se najde jídlo, který nechutná jak plivanec, hudba, co nezní jak skřek hyen, myšlenky, co nejsou plný strachu, těla, co nejsou strhaný dřinou, sex, co neni jen šukačka a tanec, co je skutečnej. Jsou tu chvíle, co sou víc, než jen smrad, kouř, vztek a krev.

Požitkáři maj všechno, co v tomhle zpropadenym hnusnym světě zbylo. Podělej se o to s tebou? Co ty nabídneš jim?

Požitkáři jsou čistá atraktivita. Sou plně sociální a mají úžasný, přímočaře manipulativní tahy. Hraj Požitkáře, pokud chceš bejt neignorovatelnej. Varování: Požitkáři maj prostředky, ale na rozdíl od baronů, dvoukoláků a sektářů nemaj neustálej přísun motivace. Nejvíc se pobavíš, pokud si zvládneš najít vlastní zájmy.

Základní tahy

Všechny postavy mají všechny základní tahy. Základní tahy sou:

 • Udělej něco pod palbou

 • Použij na někoho násilí

 • Sejmi někoho ze zálohy

 • Di do bitvy

 • Někoho sveď nebo zmanipuluj

 • Někomu pomož nebo mu překážej

 • Přečti situaci

 • Přečti člověka

 • Otevři svůj mozek psychickýmu maelströmu světa

 • Konec sezení

Spasitel

Spasitelská specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak se tvý Hx k daný postavě na tvý kartě ihned zvýší na +3 a její Hx k tobě se na její kartě zvýší o +1. Pokud se tím její Hx k tobě dostane na +4, tak si ho místo toho normálně vrátí na +1 a zaznamená si zkušenost.

Zlepšování

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+3)

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novej spasitelskej tah

__ vem si novej spasitelskej tah

__ vem si dodavatele (viz, detaily vyřeš s MC)

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Spasitel

Když ležíš v prachu Apokalyptickýho světa s vyhřezlejma vnitřnostma, ke komu se modlíš? K bohům? Ty jsou dávno pryč. K milovanejm společníkům? Všechno zmrdi, jinak bys tu teď nebyl. Ke svý drahý starý matce? Je zlatá, ale nezvládne vrátit střeva zpátky tak, aby tam i zůstaly. Ne. Ke komu se modlíš je nějaký šklebící se děcko nebo veterán nebo prostě někdo s elektrodama a šitim a balíčkem morfinovejch ampulí. A když ten někdo přijde, tak to je tvůj spasitel.

Spasitelský tahy

Šestej smysl: Když otevřeš svůj mozek psychickýmu maelströmu světa, hoď si +našrocenost namísto +úchylnost.

Ošetřovna: Máš ošetřovnu, dílnu s lékařským vybavenim, drogovou laborkou a dvěma pomocníkama (třeba Shigusa a Mox). Když sem dostaneš pacienty, tak na nich můžeš pracovat jak fixer na technice (vizopen in new window).

Profesní soucit: Můžeš se rozhodnout házet +našrocenost místo +Hx, když pomáháš někomu, kdo si hází.

Milost bojiště: Když nebojuješ, ale staráš se o lidi, tak dostaneš +1pancíř.

Léčivej dotyk: Když se dostaneš holejma rukama na kůži zraněný osoby a otevřeš k ní svůj mozek, hoď si +úchylnost. Na 10+ vyléčíš jeden dílek. Na 7-9 vyléčíš jeden dílek, ale jednáš pod palbou pacientova mozku. Pokud selžeš: zaprvé dotyčnýho neuzdravíš. Zadruhý si otevřel svůj i jeho mozek psychickýmu maelströmu, bez přípravy nebo ochrany. Ty a tvůj pacient, pokud to je hráčská postava, to vyhodnoťte, jako byste provedli tenhle tah a selhali v hodu. Pro pacienty náležící MC je jejich prožitek a osud na volbě MC.

Dotčenej smrtí: Když je někdo v tvý péči v bezvědomí, můžeš ho použít pro věštění. Když v tvý péči někdo umře, tak můžeš použít jeho tělo pro věštění.

Spasitelský vybavení

Tvoje spasitelský vybavení obsahuje spoustu krámů: nůžky, hadry, náplasti, jehly, svorky, rukavice, chladící cívky, tampony, alkohol, turnikety a škrtidla, instantní krevní konzervy, stahovací síťky, kostní hřeby, injekční pistole, spoustu léků a látek na injekční podání, dost narkotik a balíček srdečních šokovejch elektrod pro ty případy, kdy to jinak nejde. Je toho dost, aby to naplnilo kufr auta. Když to používáš, tak svojí zásobu utrácej. Naráz můžeš utratit 0-3 kusy. Když dostaneš možnost nakoupit lékařský zásoby, můžeš si obnovit 2-kusy za 1-barter.

Na začátku hry máš 6-kusů.

Pokud to použiješ abys stabilizoval a léčil někoho na 9:00 a později: hoď si +utracený kusy. Při úspěchu se pacient stabilizuje a uzdraví se na 6:00 a zvol si 2 (na 10+) nebo 1 (na 7-9):

 • Rve se s tebou a musíš ho zdrogovat. Jak dlouho bude mimo?

 • Bolest a drogy ho přimějou mumlat před tebou pravdy. Zeptej se, jaký tajemství ti vyžvaní.

 • Léčí se velmi dobře. Pokud si utratil nějaký kusy, 1 si obnov.

 • Je ti vydanej zcela na milost. Co s nim uděláš?

 • Způsob, kterym se uzdravuje, tě naučil víc o tvym řemesle. Proškrtni si zkušenost.

 • Dluží ti za čas, pozornost a zásoby a ty ho někdy přiměješ ti to splatit.

Při selhání pacientovi namísto pomoci způsobíš 1-zranění.

Pokud to použiješ, abys urychlil uzdravení někoho mezi 3:00 a 6:00: neházej si. Pacient si zvolí: utratíš 1-kus a on stráví 4 dny (3:00) nebo 1 týden (6:00) odvařenej z narkotik, nehybnej, ale šťastnej, nebo si protrpí stejnou dobu, co všichni ostatní.

Abys vrátil zpátky někoho, kdo umírá, utrať 2-kusy. Zachráníš ho, ale zvolíš si, jak se vrátí zpátky. Zvol si z běžného seznamu „umírání“, nebo si zvol 1:

 • Bude ti hodně, hodně dlužit.

 • Vrátí se zpátky s protézou (určíš ty).

 • Vrátí se zpátky a oba získáte +1úchylnost (max úchylnost+3)

Když to použiješ k léčbě VP, utrať 1-kus. Je teď stabilizovaná a časem se vyléčí.

Máš dodavatele.

Na začátku každýho sezení získáš 1-kus, až do maxima 6-kusů.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Se starat o zdraví tuctu nebo víc rodin

 • Sloužit jako bojovej medik VP vojevůdci.

 • Sloužit bohatý VP jako spasitel na zavolání

 • Jiný, který si dohodneš

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba Spasitele

Aby sis vytvořil svýho spasitele, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Dou, Bon, Abe, Boo, T, Kal, Bai, Char, Jav, Ruth, Wei, Jay, Nee, Kim, Lan, Di nebo Dez.

Doc, Core, Wheels, Buzz, Key, Gabe, Biz, Bish, Line, Inch, Grip nebo Setter.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost+2 Úchylnost-1

 • Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost=0 Našrocenost+2 Úchylnost-1

 • Klídeček-1 Machrovina+1 Šukatelnost=0 Našrocenost+2 Úchylnost+1

 • Klídeček+2 Machrovina=0 Šukatelnost-1 Našrocenost+2 Úchylnost-1

Vybavení

Dostaneš:

Spasitelský vybavení, bez dodavatele

 • 1 malou praktickou zbraň

 • Cetky v hodnotě 2-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření, pokud chceš tak včetně kusu 1-pancíře (popiš si ho sám)

Malý praktické zbraně (zvol 1):

 • .38 revolver (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitej)

 • 9mm (2-zranění nablízko hlasitá)

 • Velkej nůž (2 zranění dotek)

 • Seřízlá brokárna (3 zranění nablízko přebíjecí špinavá)

 • Omračovač (o-zranění dotek přebíjecí)

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Pracovní vohoz, normální vohoz s pomůckama, otrhaný hadry s pomůckama.

Vlídnej xicht, tvrdej xicht, mrzutej xicht, hezkej xicht nebo veselej xicht.

Těkavej pohled, tvrdej pohled, vstřícnej pohled, jasnej pohled, veselej pohled nebo pronikavej pohled.

Pevná postava, zavalitá postava, vyzáblá postava, velká postava, vytáhlá postava nebo statná postva.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 spasitelský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale jen pokud dostaneš příležitost, podívej se na dávání bacha a kladení pasti, stejně jako na pravidla pro zranění.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na 1, 2 nebo všechny 3:

 • O kom z vás si myslim, že je odsouzenej k sebezničení?
  K týhle postavě si napiš Hx-2

 • Kdo z vás zasáh, když na tom sešlo, a pomoh mi zachránit život?
  K týhle postavě si napiš Hx+2

 • Kdo z vás mě vždycky doprovázel a viděl všechno, co já?
  K týhle postavě si napiš Hx+3

Ke všem ostatním dej Hx+1. Měj se na pozoru.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Borec

Borcovská specialita

Když máš sex s jinou postavou, zruš sexuální tah druhý postavy. Ať je to cokoliv, prostě se to nestane.

Zlepšování

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1šukatelnost (max šukatelnost+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novej borcovskej tah

__ vem si novej borcovskej tah

__ vem si spojence (viz; detaily vyřeš s MC)

__ vem si gang (detaily si popiš sám) a vůdcovství

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Borec

I v místě tak nebezpečnym, jako je Apokalyptickej svět, borci sou – no. Jsou těma, kterym by ses měl vyhnout a nedívat se na ně, ale to nezvládneš. Jsou to ty, co připomínaj svůdný modrý jiskřící světlo, chápeš? Spleteš si pohled na ně s láskou, moc se přiblížíš, chytneš zillion voltů a tvý křídla shořej jak papír.

Nebezpečný.

Borcovský tahy

Nebezpečnej & sexy: Když vejdeš do nabitý situace, hoď si +šukatelnost. Na 10+ získáš převahu 2. Na 7-9, převahu 1. Utrať převahu 1 za 1 za oční kontakt s přítomnou VP, která zmrzne nebo ucukne a není schopná akce, dokud ji nepropustíš. Při selhání tě tví nepřátelé okamžitě rozpoznaj jako hlavní hrozbu.

Ledovej chlad: Když na VP použiješ násilí, hoď si +klídeček místo +machrovina. Když použiješ násilí vůči postavě jinýho hráče, hoď si +Hx namísto +machrovina.

Bez milosti: Když způsobíš zranění, způsob +1zranění.

Vidiny smrti: Když deš do bitvy, hoď si +úchylnost. Na 10+ označ jednoho člověka, co umře, a jednoho, co přežije. Na 7-9 označ jednoho člověka, co umře, NEBO jednoho, co přežije. Nejmenuj hráčskou postavu; jmenuj jen VP. MC zařídí, aby se tvoje vize naplnila, pokud to je jen trochu možný. Při selhání uvidíš svou vlastní smrt a během celý bitvy budeš mít -1.

Perfektní instinkty: Když jsi přečet nabitou situaci a jednáš na základě odpovědí od MC, dostaneš +2 místo +1.

Nemožný reflexy: Způsob, kterym se pohybuješ bez zátěže, se počítá jako pancíř. Pokud si nahej nebo téměř nahej, máš 2-pancíř; pokud máš na sobě nepancéřovej vohoz, 1-pancíř. Pokud máš na sobě pacíř, tak místo toho počítej ten.

Zbraně na míru

Střelná zbraň na míru

Základ (zvol 1):

 • Pistole (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitá)

 • Brokovnice (3-zranění nablízko přebíjecí špinavá)

 • Puška (2-zranění nadálku přebíjecí hlasitá)

 • Kuše (2-zranění nablízko pomalá)

Možnosti (zvol 2):

 • Zdobená (+cenná)

 • Starožitná (+cenná)

 • Poloautomatická (-přebíjení)

 • Opakovací (+1zranění)

 • Automatická (+plošná)

 • Tlumená (-hlasitá)

 • Přesílená (nablízko/nadálku, nebo +1zranění nadálku)

 • Pr munice (+pr)

 • Zaměřovač (+nadálku, nebo +1zranění nadálku)

 • Velká (+1zranění)

Chladná zbraň na míru

Základ (zvol 1):

 • Hůl (1-zranění, dotek plošná)

 • Násada (1-zranění dotek)

 • Jílec (1-zranění, dotek)

 • Řetěz (1-zranění dotek plošnej)

Možnosti (zvol 2):

 • Zdobená (+cenná)

 • Starožitná (+cenná)

 • Hlavice (+1zranění)

 • Hroty (+1zranění)

 • čepel (+1zranění)

 • dlouhá čepel* (+2zranění)

 • těká čepel* (+2zranění)

 • čepele* (+2zranění)

 • skrytá (+nekonečná)

*počítá se jako 2 možnosti

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Vydírat, plundrovat nebo okrádat bohatou populaci.

 • Provést vraždu na zakázku nějaký bohatý VP.

 • Sloužit bohatý VP jako ochranka.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba borce

Aby sis vytvořil svýho borce, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Sníh, Karmín, Stín, Azur, Půlnoc, Šarlota, Violetta, Jantar, Tulák, Švestka, Západ, Smaragd nebo Rubín.

Raksha, Kickskirt, Kite, Monsoon, Smith, Beastie, Baaba, Melody, Mar, Tavi, Absinthe, nebo Honeytree.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+3 Machrovina-1 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost=0

 • Klídeček+3 Machrovina-1 Šukatelnost+2 Našrocenost=0 Úchylnost-1

 • Klídeček+3 Machrovina-2 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost+1

 • Klídeček+3 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost-1

Vybavení

Dostaneš:

 • 2 zbraně na míru

 • Cetky v hodnotě 4-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření, včetně možnosti mít vohoz, co se počítá za 1-pancíř nebo pancíř s hodnotou 2-pancíř (popíšeš si ho sám)

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Formální hadry, výstavní hadry, luxusní hadry, obyčejný hadry nebo okázalej pancíř.

Hladkej xicht, sladkej xicht, hezkej xicht, ostrej xicht, holčičí xicht, klučičí xicht, úžasnej xicht.

Kalkulující pohled, nemilosrdnej pohled, ledovej pohled, strhující pohled nebo neurčitej pohled.

Chtěná postava, štíhlá postava, úchvatná postava, svalnatá postava nebo šlachovitá postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 borcovský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, pokud dostaneš příležitost, podívej se na tahy stání na stráži, naskakování na jedoucí vozidlo a na lstivý tahy.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se ostatních hráčů, kterým jejich postavám můžeš věřit.

 • K postavám, kterejm můžeš věřit, si napiš Hx-1

 • K postavám, kterejm nemůžeš věřit, si napíš Hx+3

Co je bezpečný tě nezajímá, jsi přitahovanej k tomu, co neni.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Psychouš

Psychoušská specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak jí automaticky provedeš hlubokej mozkovej sken, ať už tenhle tah máš, nebo ne. Hoď si +úchylnost jako normálně, nicméně otázky, na který ti hráč druhý postavy odpoví, zvolí MC.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+3)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si novej psychouškej tah

__ vem si novej psychoušskej tah

__ vem si 2 nový nebo náhradní kusy psychoušskýho vybavení dle svý volby

__ vem si državu (tvůj popis) a bohatství

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Psychouš

Psychouši sou divný psychotický psionický oblbovači Apokalyptickýho světa. Maj moc kontrolovat mozky a loutkařit, maj divný srdce, mrtvou duši a oči narušenejch bytostí. Stojí na hraně tvýho zornýho pole a civíc na tebe šeptaj do tvý hlavy. Zkřivý tvý vidění a přečtou si tvý tajemství.

Jsou přesně ten stylovej doplněk, bez kterýho nemůže žádnej pořádnej baron žít.

Psychoušský tahy

Nepřirozený uchvácení chtíčem: Když zkoušíš někoho svýst, hoď si +úchylnost místo +šukatelnost.

Všední mozková citlivost: Když chceš někoho přečíst, hoď si +úchylnost namísto +našrocenost. Tvoje oběť tě musí bejt schopná vidět, ale nemusí s tebou interagovat.

Nepřirozeně triviální mozkový naladění: Dostaneš +1 úchylnost (úchylnost +3)

Hlubokej mozkovej sken: Když máš čas a si k někomu fyzicky blízko – vzájemně, jako když se objímáte, nebo jednostranně, jako když je někdo přivázanej ke stolu – tak ho můžeš přečíst mnohem hloubějc než normálně. Hoď si +úchylnost. Na 10+, převaha 3. Na 7-9, převaha 1. Při čtení utrať převahu, abys hráči postavy položil otázky, 1 za 1:

 • Co byl nejhorší zážitek tvý postavy?

 • Co tvoje postava touží, aby jí bylo odpuštěný, a kym?

 • Jaký rány tvoje postava skrejvá?

 • Co sou mentální a duševní slabiny tvý postavy?

Při selhání cíli způsobíš 1-zranění (pr), aniž bys z toho cokoliv získal.

Přímej mozkovej šepot: Můžeš si hodit +úchylnost, abys získal efekty použití násilí, aniž bys použil násilí. Tvoje oběť tě musí bejt schopná vidět, ale nemusí s tebou interagovat. Pokud tě tvoje oběť přiměje jednat, tak se tvoje mysl počítá za zbraň (1-zranění pr nablízko hlasitá-volitelně).

Mozkový loutkařský provázky: Když máš čas a jsi k někomu fyzicky blízko – opět, vzájemně či jednostraně – můžeš mu do hlavy vložit příkaz. Hoď si +úchylnost. Na 10+, převaha 3. Na 7-9, převaha 1. Kdykoliv chceš, bez ohledu na okolnosti, můžeš utratit svojí převahu 1 za 1:

 • Způsob 1-zranění (pr)

 • Uděl cíli okamžité -1

Když tvůj příkaz splní, tak se to počítá za celou zbejvající převahu. Při selhání cíli způsobíš 1-zranění (pr), aniž bys z toho cokoliv získal.

Psychoušský vybavení

Implantační injekce (zásah hi-tech)
Pokud ti psychoušskej tah umožňuje způsobit někomu zranění, tak pokuds na dotyčnýho už použil tohle, způsobíš +1zranění.

Mozkovej předavač (plošný nablízko hi-tech)
Pro účely psychoušskejch tahů, pokud někdo může vidět tvůj mozkovej předavač, jakoby viděl tebe.

Zcitlivující drogy (zásah hi-tech)
Pokud jima někoho ovlivníš, tak když na ně pak použiješ psychoušskej tah, získáš +1převahu.

Znásilňující rukavice (dotek hi-tech)
Pro účely psychoušskejch tahů se pouhej dotyk kůže počítá jako čas a blízkost.

Projektor bolestný vlny (1-zranění pr plošnej hlasitej přebíjecí hi-tech)
Vybuchne jako znovupoužitelnej granát. Zasáhne všechny vyjma tebe.

Hluboký ušní zátky (nošený hi-tech)
chrání nositele před všema psychoušskejma tahama a vybavenim.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Vyslíchat vojevůdcovy VP vězně

 • Vydírat bohatou VP

 • Sloužit bohatý VP jako vydržovanej psychouš

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba psychouše

Aby sis vytvořil svýho psychouše, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Smith, Jones, Jackson, Marsh, Lively, Burroughs nebo Gritch.

Joyette, Iris, Marie, Amiette, Suselle nebo Cybelle.

Pallor, Sin, Charmer, Pity, Brace nebo Sundon.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost-2 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček=0 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost=0 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina-2 Šukatelnost-1 Našrocenost+2 Úchylnost+2

 • Klídeček+2 Machrovina-1 Šukatelnost-1 Našrocenost=0 Úchylnost+2

Vybavení

Dostaneš:

 • 1 malou fajnovou zbraň

 • 2 kusy psychoušskýho vybavení

 • Cetky v hodnotě 8-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření, včetně kusu 1-pancíře, pokud ho chceš (tvůj popis)

Malý fajnový zbraně:

 • 9mm s tlumičem (2-zranění nablízko hi-tech)

 • Zdobená dýka (2-zranění dotek cenná)

 • Skrytý nože (2-zranění dotek, nekonečné)

 • Skalpely (3-zranění kontaktní hi-tech)

 • Starožitná zbraň (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitá cenná)

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Velmi formální vohoz, klinickej vohoz, bondáž-fetišistickej vohoz, klimatickej vohoz nevhodnej pro místní klima.

Zjizvenej xicht, hladkej xicht, bledej xicht, kostnatej xicht, kulatej zpocenej xicht nebo milej xicht.

Měkkej pohled, mrtvej pohled, hlubokej pohled, starostlivej pohled, netečnej pohled, zničenej pohled nebo plačtivej pohled.

Podivně šlachovitá postava, měkká postava, štíhlá postava, zmrzačená postava nebo tlustá postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 psychoušský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš mít možnost, mrkni se na dávání bacha, kladení pastí nebo obrácení situace.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na 1, 2 nebo všechny 3:

 • Kdo z vás spal v mý přítomnosti (ať už vědomě nebo ne)?
  K týhle postavě si připiš Hx +2.

 • Koho z vás sem potají pozorně sledoval?
  K týhle postavě si připiš Hx +2

 • Kdo z vás mě nejočividnějc nemá rád a nevěří mi?
  K týhle postavě si připiš Hx+3.

Ke všem ostatním si připiš Hx+1. Do každýho se dokážeš podivně vcítit.

Když sou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Dvoukolák

Dvoukolácká specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak si na svý kartě ihned přepíše svý Hx s tebou na +3. Taky si zvolí, zda si ty na svý kartě změníš svý Hx k ní o -1 nebo o +1.

Zlepšování

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+3)

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+3)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novou možnost pro svůj gang

__ vem si novou možnost pro svůj gang

__ vem si državu (tvůj popis) a bohatství

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Dvoukolák

Apokalyptickej svět je plnej nedostatku. Přirozeně. Není dost slušnýho jídla, není dost nezkažený vody, není dost bezpečí, dost světla, dost elektřiny, dost dětí, dost naděje.

Nicméně, Zlatej věk minulosti nám nechal dvě věci: benzin a dostatek nábojů. Řek bych, že jich ty šmejdi nakonec nepotřebovali tolik, kolik předpokládali.

Takže, dvoukoláku, tady sou. Dost pro tebe.

Dvoukolácký tahy

Alfa smečky: Když chceš svůj gang k něčemu donutit, hoď si +machrovina. Na 10+ všechny 3, na 7-9 si zvol 1:

 • Udělaj, co chceš (pokud toto nezvolíš, tak odmítnou)

 • Nijak se o to nervou (pokud toto nezvolíš, tak se rvou)

 • Nemusíš nikoho měnit v exemplární příklad (jinak musíš)

Pokud selžeš, tak tě někdo v gangu vyzve, tak cvičně nebo se vší vážností, o tvoje místo alfy.

Mizerný zloději: Když přiměješ svůj gang, aby zkusil něco najít po kapsách a sedlovejch brašnách, hoď si +machrovina. Musí to bejt něco dost malýho, aby se to tam vešlo. Na 10+ se náhodou ukáže, že to někdo z vás má – nebo něco dost podobnýho. Na 7-9 má někdo z vás něco podobnýho, pokud to není hi-tech – v tom případě smůla. Při selhání někdo z vás něco takovýho míval, ale zjevně mu to nějakej šmejd ukrad.

Tvoje mašina

V základu má tvoje mašina rychlost=0, ovládání=0, 0-pancíř a hmotnost=0.

Přednosti (zvol 1 nebo 2): rychlá, robustní, agresivní, štíhlá, ohromná, responzivní.

Vzhled (zvol 1 nebo 2): elegantní, klasická, těžce osekaná, řvavá, rozložitá, namakaná, stylová, luxusní.

Slabiny (zvol 1): pomalá, neohrabaná, nestabilní, křehká, vzdorující, líná, nespolehlívá.

Bitevní možnosti (zvol 1): rychlost+1, ovládání+1

Gang

V základu se tvůj gang skládá z asi 15 násilnickejch bastardů s posbíranejma a improvizovanejma zbraněma a pancířema a bez jakýkoliv, byť mizerný, disciplíny (2-zranění gang malej divokej 1-pancíř). Pak si zvol 2:

Tvůj gang se skládá ze 30 nebo i víc násilnejch bastardů. Střední místo malej.

Tvůj gang je dobře vyzbrojenej. +1zranění

Tvůj gang je dobře pancéřovanej. +1pancíř

Tvůj gang je dost disciplinovanej. Zahoď divokost.

Tvůj gang má kočovnýho ducha a je schopnej si svoje mašiny udržovat a opravovat bez základny. Přidej mu +mobilní.

Tvůj gang je zajištěnej a schopnej vystačit si nájezdama a mrchožroutstvym. Přidej mu +bohatej.

A zvol 1:

Tvůj gang má mašiny v mizernym stavu, co potřebujou neustálou údržbu. Slabina: rozpad.

Tvůj gang má vybraný mašiny, co sou náročný na údržbu. Slabina: připoutanej.

Tvůj gang není pospolitej a jeho členové přicházej a odcházej, jak se jim zlíbí. Slabina: dezerce.

Tvůj gang má významnej dluh k někomu mocnýmu. Slabina: závazek.

Tvůj gang je špinavej a nemocnej. Slabina: nemoc.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Vydírat, přepadat nebo okrádat bohatou populaci.

 • Proveď vraždu na zakázku nějaký bohatý VP.

 • Dělat bohatý VP osobního strážce.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba dvoukoláka

Aby sis vytvořil svýho dvoukoláka, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Čokl, Domino, Steak, Smraďoch, Satan, Lars, Kulka, Kostka, Demence, Malý pívo, Střelec, Diamant, Zlaťák, Vandrák, Nezřízenec, Baby, Naražeč, Kladivo, Vodvaz, Hadí oko, Malíček, Dráťák, Blues.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost=0

 • Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost=0 Úchylnost-1

 • Klídeček+1 Machrovina+ 2Šukatelnost=0 Našrocenost+1 Úchylnost-1

 • Klídeček+2 Machrovina+2 Šukatelnost-1 Našrocenost+0 Úchylnost-1

Vybavení

Navíc ke svý mašině a svýmu gangu dostaneš:

 • 2 drsný zbraně

 • Cetky v hodnotě 2-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření s hodnotou 1-pancíř nebo 2-pancíř (popiš si sám)

Drsný zbraně:

 • Magnum (3-zranění nablízko přebíjecí hlasitá)

 • Smg (2-zranění nablízko automatická hlasitá)

 • Seřízlá brokárna (3-zranění nablízko přebíjecí špinavá)

 • Páčidlo (2-zranění dotek špinavý)

 • Mačeta (3-zranění dotek špinavá)

 • Kuše (2-zranění nablízko pomalá)

 • Zápěstní kuše (1-zranění nablízko pomalá)

Pokud chceš začít protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Motorkářskej bojovej vohoz, pozérskej motorkářskej vohoz, mrchožroutskej motorkářskej vohoz nebo S&M motorkářskej vohoz.

Ošlehanej xicht, silnej xicht, drsnej xicht, protáhlej xicht nebo pomlácenej xicht.

Nesnášenlivej pohled, propalující pohled, kalkulující pohled, unavenej pohled nebo vstřícnej pohled.

Podsaditá postava, rozložitá postava, houževnatá postava, statná postava nebo tlustá postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Dostaneš oba dvoukolácký tahy.

Můžeš a nejspíš i budeš používat všechny bitevní tahy, ale odněkud potřebuješ začít. Až budeš mít možnost, tak se mrkni na tahy zmocnit se silou, kropení a silniční válku a na pravidla pro to, jak gangy způsobujou a schytávaj zranění.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se

 • Kdo z vás kdysi jezdil s mym gangem?
  K týhle postavě si připiš Hx+1

 • Kdo z vás si myslí, že by mě zvládnul sejmout v boji, kdyby na to došlo?
  K týhle postavě si připiš Hx+2

 • Kdo z vás se dřív postavil mně i s mym gangem?
  K týhle postavě si připiš Hx+3

Ke všem ostatním si připiš Hx-1. Víš co – o lidi se moc nestaráš.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Jezdec

Jezdecká specialita

Když máš sex s jinou postavou, hoď si +klídeček. Na 10+ klídek a pohoda. Na 7-9 jim na jejich kartě přidej +1 Hx k tobě, ale sám si k nim na své kartě dej -1 Hx. Při selhání to odneseš: dej si průběžný -1, dokud neukážeš, že to jako není, že by tě druhá postava vlastnila, nebo tak něco.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+3)

__ vem si +1šukatelnost (max šukatelnost+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novej jezdeckej tah

__ vem si novej jezdeckej tah

__ vem si nový vozidlo (vlastní popis)

__ vem si garáž (dílna, vlastní popis) s pracovníkama

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Jezdec

Přišla apokalypsa a infrastruktura Zlatýho věku se rozvrátila. Silnice se rozervaly a rozpadly, komunikační sítě roztrhaly a pojítka životů zmizely. Navzájem odtržený města zuřily jako rozkopnutý mraveniště, než vzplály a padly.

Pár žijících si to stále pamatuje. Na všech horizontech byly plameny hořící civilizace, dost jasný, aby skryly hvězdy, dost kouřící, aby zakryly Slunce.

V Apokalyptickym světě jsou horizonty temný a nevedou k nim žádné cesty.

Jezdecký tahy

Bojovej jezdec: Když použiješ svoje vozidlo jako zbraň, způsob +1zranění. Když způsobíš v-zranění, přidej +1 k hodu svýho cíle. Když schytáš v-zranění, vem si -1 ke svýmu hodu.

Voči na východu: Jmenuj svojí únikovou cestu a hoď si +klídeček. Na 10+ unikneš. Na 7-9 můžeš jít nebo zůstat, ale pokud pudeš, tak tě to bude něco stát: něco necháš za sebou nebo vemeš něco s sebou, MC ti řekne co. Při selhání zůstaneš zranitelnej na půlce cesty pryč.

Voko na počasí: Když otevřeš svůj mozek psychickýmu maelströmu světa, hoď si +klídeček namísto +úchylnost.

Reputace: Když se potkáš s někym důležitym (řekni si sám) hoď si +klídeček. Při úspěchu o tobě už slyšel a ty si řekneš, co to bylo; MC na to adekvátně zareaguje. Na 10+ si pro jednání s dotyčnym vezmeš +1 na příště. Při selhání o tobě slyšeli, ale MC řekne, co to bylo.

Šílenec: Když se vrhneš přímo do nebezpečí bez nějaký zálohy, dostaneš +1pancíř. Pokud zrovna vedeš ňákej gang nebo konvoj, tak ten dostane taky +1 pancíř.

Sběratel: Dostaneš 2 další káry (vlastní popis).

Moje další kára je tank: Dostaneš speciální bitevní vozidlo (dohodni si ho s MC)

Káry

Tvůj auťák má rychlost=0, ovládání=0, 0-pancíř a hmotnost podle hodnocení svýho rámu.

Zvol si rám:

Bugina (hmotnost=0, 1 bitevní možnost)

Kompakt, mrňous (hmotnost=1, 2 bitevní možnosti)

Kupé, sedan, jeep, pickup, dodávka, limuzína, 4x4, traktor (hmotnost=2, 2 bitevní možnosti)

Semi, bus, sanitka, stavební/strojní (hmotnost=3, 2 bitevní možnosti)

Přednosti (zvol si 1 nebo 2): rychlej, silnej, agresivní, štíhlej, ohromnej, terénní, responzivní, snášenlivej, prostornej, spolehlivej, snadno opravitelnej.

Vzhled (zvol si 1 nebo 2): elegantní, klasickej, zánovní, silnej, luxusní, stylovej, výkonej, zvláštní, hezkej, rukodělnej, bodce a pláty, křiklavej.

Slabiny (zvol 1 nebo 2): pomalej, hlasitej, línej, zfušovanej, stísněnej, vztekavej, potácivej, nespolehlivej, skákavej.

Bitevní možnosti (zvol adekvátně rámu): +1rychlost, +1ovládání, +1hmotnost, +1pancíř.

Pokud chceš, tak můžeš bitevní možnost vzít dvakrát.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Sloužit bohatý VP jako řidič.

 • Sloužit bohatý VP jako kurýr.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba jezdce

Aby sis vytvořil svýho jezdce, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Lauren, Audrey, Farley, Sammy, Katherine, Marilyn, James, Bridget, Paul, Annette, Marlene, Frankie, Marlon, Kim, Errol, nebo Humphrey.

Phoenix, Mustang, Impala, Suv, Cougar, Cobra, Dart, Gremlin, Grand Cherokee, Jag, nebo Beemer.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+2 Machrovina-1 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost=0

 • Klídeček+2 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost-1

 • Klídeček+2 Machrovina+1 Šukatelnost-1 Našrocenost=0 Úchylnost+1

 • Klídeček+2 Machrovina-2 Šukatelnost=0 Našrocenost+2 Úchylnost+1

Vybavení

Dostaneš:

 • 1 praktickou zbraň

 • Cetky v hodnotě 4-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření (vlastní popis)

Praktický zbraně (zvol si 1):

 • .38 revolver (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitej)

 • 9mm (2-zranění nablízko hlasitá)

 • Velkej nůž (2-zranění dotek)

 • Seřízlá brokárna (3-zranění nablízko přebíjecí špinavá)

 • Mačeta (3-zranění dotek špinavá)

 • Magnum (3-zranění nablízko přebíjecí hlasitá)

Pokud chceš začít s protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Klasickej vohoz, běžnej vohoz, pracovní vohoz, koženej vohoz nebo křiklavej mrchožroutskej vohoz.

Hezoučkej xicht, úchvatnej xicht, nevlídnej xicht, symetrickej xicht, utahanej xicht, křivej xicht

Chladnej pohled, nečitelnej pohled, tvrdej pohled, smutnej pohled, ledovej pohled nebo netečnej pohled.

Štíhlá postava, oplácaná postava, podsaditá postava, pevná postava, vysoká postava nebo silná postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 jezdecký tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš moct, tak se mrkni na tahy stání na stráži a válečná cesta a na to, jak se způsobuje poškození vozidlům.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na 1, 2 nebo všechny 3:

 • Kdo z vás mě kdysi vytáh z pořádnýho průseru?
  K týhle postavě si připiš Hx+1.

 • Kdo z vás se mnou strávil dlouhý dny na cestě?
  K týhle postavě si připiš Hx+2.

 • Koho z vás sem občas viděl se dívat na horizont?
  K týhle postavě si připiš Hx+3.

Ke všem ostatním si připiš Hx-1. Nejsi někdo, kdo by přirozeně tíhnul k příliš mnoha lidem.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Magor

Magorská specialita

Když máš sex s jinou postavou, vem si +1 na příště. Pokud chceš, tak si další postava taky vezme +1 na příště.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novej magorskej tah

__ vem si novej magorskej tah

__ vem si vozidlo (vlastní popis)

__ získej državu (tvůj popis) a bohatství

__ získej gang (tvůj popis) a alfa smečky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Magor

Apokalyptickej svět je nenávistný, ošklivý a násilný místo. Zákon a společnost se úplně rozpadly. Co je tvoje je tvoje jen dokud si to dokážeš udržet ve svejch rukách. Není tu žádnej mír. Žádná stabilita, kromě tý, kterou si vyrveš, coul po coulu, z bahna a hlíny a pak si jí neubráníš vraždama a krví.

Někdy je to očividný řešení to správný.

Magorský tahy

Zocelenej bojem: Když jednáš pod palbou, nebo když stojíš na stráži, hoď si +machrovina místo +klídeček.

Seru na to: Jmenuj svojí únikovou cestu a hoď si +klídeček. Na 10+ unikneš. Na 7-9 můžeš jít nebo zůstat, ale pokud pudeš, tak tě to bude něco stát: něco necháš za sebou nebo vezmeš něco s sebou, MC ti řekne co. Při selhání zůstaneš zranitelnej na půlce cesty pryč.

Bitevní instinkty: Když v boji otevřeš svůj mozek psychickýmu maelströmu světa, hoď si +machrovina místo +úchylnost.

Totálně cáklej: Vem si +1machrovina (machrovina +3).

Připravenej na neodvratný: Máš suprově vybavenou a velmi kvalitní lékárničku. Počítá se jako spasitelský vybavení (vizopen in new window) s kapacitou 2-kusy.

Krvelačnej: Kdykoliv způsobíš zranění, způsob +1zranění.

NĚKDO, S KYM NEVYMRDÁVÁŠ: V boji se počítáš jako malej gang s hodnocenim zranění a pancíře podle svýho vybavení.

Zbraně

Zkurveně velký zbraně (zvol 1):

 • Tlumená odstřelovačka (3-zranění nadálku hi-tech)

 • Kulomet (3-zranění nablízko/nadálku plošnej špinavej)

 • Útočná puška (3-zranění nablízko/nadálku hlasitá automatická)

 • Granátomet (4-zranění nablízko oblast špinavej)

Silný zbraně (zvol 2):

 • Lovecká puška (3-zranění nadálku hlasitá)

 • Brokovnice (3-zranění nablízko špinavá)

 • Smg (2-zranění nablízko automatická hlasitá)

 • Magnum (3-zranění nablízko přebíjecí hlasitá)

 • Příruční granátomet (4-zranění nablízko oblast přebíjecí špinavá)

 • Pr munice (pr) přidej pr ke všem svejm zbraním

 • Tlumič (hi-tech) odeber hlasitá ode všech svejch zbraní

Záložní zbraně (zvol 1):

 • 9mm (2-zranění nablízko hlasitá)

 • Velká kudla (2-zranění dotek)

 • Mačeta (3-zranění dotek špinavá)

 • Spousta nožů (2-zranění dotek nekonečný)

 • Granáty (4-zranění dotek oblast přebíjecí špinavý)

Zranění

Když je postava zraněná, tak si hráč označí dílek v jejích odpočtovejch hodinách zranění. Označ celej jeden dílek za každý 1-zranění, počínaje segmentem mezi 12:00 a 3:00.

Typicky když postava schytá zranění, tak toto odpovídá hodnocení zbraně, útoku nebo neštěstí mínus hodnocení pancíře postavy. Tomu se říká určený zranění.

Když schytáš zranění, hoď si +schytaný zranění (po odečetní pancíře, pokud ho máš). Na 10+ zvolí MC 1:

 • Jsi mimo akci, v bezvědomí, uvězněnej, zmatenej nebo si zpanikařil.

 • Je to horší, než to vypadá. Vem si další 1-zranění.

 • Zvol 2 ze seznamu 7-9 níže.

Na 7-9 zvolí MC 1:

 • Ztratíš rovnováhu.

 • Upustíš cokoliv, co držíš.

 • Ztatíš z očí cokoliv co nebo kohokoliv koho sleduješ.

 • Přehlídneš něco důležitýho.

Při selhání si MC může i tak vybrat něco ze seznamu 7-9 výše. Pokud tak učiní, tak to je na úkor tvýho zranění, takže schytáš -1zranění.

Když způsobuješ zranění jiný hráčský postavě, tak tato postava k tobě dostane +1Hx (na její kartě) za každý políčko zranění, co jí způsobíš. Pokud jí to dostane na Hx+4, tak se vrátí zpátky na Hx+1 jako obvykle a proškrtne si políčko zkušenosti.

Když někomu ublížíš, tak líp vidí, co si zač.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Vydírej, přepadej nebo okrádej bohatou populaci.

 • Proveď vraždu na zakázku bohatý VP.

 • Dělej bohatý VP osobní ochranku.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba magora

Aby sis vytvořil svýho magora, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Vonk the Sculptor, Batty, Jonker, A.T., Rue Wakeman, Navarre, Man, Kartak, Barbarossa, Keeler, Grekkor, Crille, Doom, or Chaplain.

Rex, Fido, Spot, Boxer, Doberman, Trey, Killer, Butch, Fifi, Fluffy, Duke, Wolf, Rover, Max, or Buddy.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost-1 Našrocenost+1 Úchylnost=0

 • Klídeček-1 Machrovina+2 Šukatelnost-2 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost-2 Našrocenost+2 Úchylnost-1

 • Klídeček+2 Machrovina+2 Šukatelnost-2 Našrocenost=0 Úchylnost=0

Vybavení

Dostaneš:

 • 1 zkurveně vlkou zbraň

 • 2 velký zbraně

 • 1 záložní zbraň

 • Pancíř s hodnocením 2-pancíř (tvůj popis)

 • Cetky v hodnotě 2-barter

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Sesbíranej neladící pancíř, otlučenej starej pancíř nebo vlastnoručně vyrobenej pancíř.

Zjizvenej xicht, tupej xicht, ostrej xicht, hloupej xicht, orvanej xicht nebo ošlehanej xicht.

Šílenej pohled, vzteklej pohled, moudrej pohled, smutnej pohled, prasečí pohled nebo vypočítavej pohled.

Zocelená postava, podsaditá postava, svalnatá postava, zřízená postava, přehnaně namakaná postava, pevná postava nebo ohromná postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 3 magorský tahy.

Máš přístup ke všem bitevním tahům a nejspíš je budeš všechny používat, ale musíš někde začít. Až budeš mít možnost, mrkni na tahy zmocnit se silou a kropení.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na 1, 2 nebo všechny 3:

 • Kdo z vás mě jednou nechal krvácet a nic pro mě neudělal?
  K týhle postavě si připiš Hx-2.

 • Kdo z vás se mnou někdy bojoval bok po boku?
  K týhle postavě si připiš Hx+2

 • Kdo z vás je nejhezčí a/nebo nejchytřejší?
  K týhle postavě si připiš Hx+3.

Ke všem ostatním si připiš Hx-1. Nevidíš důvod proč by ses sbližoval s většinou lidí.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Baron

Baronská specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak jí můžeš dát dárky v hodnotě 1-barteru, aniž by tě to něco stálo.

Zlepšování

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+3)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1šukatelnost (max šukatelnost+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ zvol si novou možnost pro svojí državu

__ zvol si novou možnost pro svojí državu

__ smaž si jednu možnost ze svý državy

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Baron

V Apokalyptickym světě neni žádná vláda ani společnost. Když baroni vládli kontinentům, když vedli války přes celej svět a ne jen přes jedno spáleniště, když jejich armády čítaly statsíce a měli podělaný lodě, aby nesly jejich podělaný letadla, to byl zlatej věk legend. Dneska si tak může řikat kdokoliv s vybetonovanym pláckem a gangem magorů. Chceš k tomu snad něco říct?

Baronský tahy

Vůdcovství: Když musíš nařídit svýmu gangu postup, přeskupení, držení pozice, udržení disciplíny nebo je přimět aby u něčeho hejbli prdelí, hoď si +machrovina. Při úspěchu to udělaj. Při 10+ se na to vrhnou; vem si +1 na příště. Při selhání to udělaj, ale pozdějc si to budou chtít vyřikat.

Bohatství: Když je tvoje država zabezpečená a tvý vedení nikdo nerozporuje, tak si na začátku sezení hoď +machrovina. Na 10+ máš na ruce po zbytek sezení přebytek. Na 7-9 máš přebytek, ale zvol si 1 nedostatek. Při selhání je tvoje država ohrožená nebo je tvoje vláda zpochybněná – tvoje država je v nedostatku. Konkrétní hodnoty tvýho přebytku a nedostatku závisej na tvý državě, jak je uvedený dál.

Směna

Tvoje država ti zajišťuje tvý každodenní potřeby, takže dokud jí vládneš, tak na začátku sezení nemusíš utrácet barter za svůj životní styl.

Když rozdáváš dary, tak následující věci se daj počítat jako dar v hodnotě 1-barteru: měsíc pohostinnosti, včetně místa k bydlení a stravy s ostatníma; noc ve značnym luxusu a se společností; jakákoliv zbraň, vybavení nebo vohoz, který nejsou cenný nebo hi-tech; oprava kusu hi-tech vyavení tvym oblíbenym fixerem nebo technikem; udělení týdeního ochrannýho doprovodu některym tvym borcem, magorem nebo členem gangu; měsíční úprava a údržba pro výkoný a používaný vozidlo; půl hodina plný pozornosti při osobní audienci; nebo, samozřejmě, cetky v hodnotě 1-barteru.

V době hojnosti je ti přebytek tvojí državy k dispozici k čemukoliv se ti zlíbí. (Za předpokladu, že se tví vazalové také těší odpovídající hojnosti.) Pro posouzení hodnoty 1-barteru se podívej výše. Pokud chceš něco lepšího, tak si to budeš muset zařídit zvlášť, nejspíš směnou s nějakym sousedním baronem.

Država

V základu má tvoje država:

75-150 lidí.

Práce je směs lovu, hrubýho farmaření a mrchožroutství (přebytek 1-barter, nedostatek: hlad)

Komplex poskládanej z betonu, plátů kovu a výztuh. Tvůj gang má +1pancíř, když se v něm brání.

Zbrojnice sesbíranejch a improvizovanejch zbraní.

Garáž 4 užitnejch vozidel a 4 specializovanejch bitevních vozidel (dohodni si s MC)

Gang 40 násilnejch bastardů (2-zranění gang střední vzpurnej 1-pancíř)

Zvol 4:

Máš velkou populaci, 200-300 lidí. Přebytek: +1barter, nedostatek: +nemoci.

Máš malou populaci, 50-60 lidí. nedostatek: úzkost namísto nedostatek: hlad.

K práci si přidej lukrativní nájezdy. Přebytek: +1barter, nedostatek: +odveta.

K práci si přidej ochranný tributy. Přebytek: +1barter, nedostatek: +závazek.

K práci si přidej výrobu. Přebytek: +1barter, nedostatek: +lenost.

K práci si přidej rušný, široce známý tržiště. Přebytek: +1barter, nedostatek: +cizinci.

Tvůj gang je velkej místo střední, 60 nebo tak něco násilnejch bastardů.

Tvůj gang je velmi disciplinovanej. Zahoď vzpurnej.

Tvoje zbrojnice je vyspělá a rozsáhlá. Tvůj gang dostane +1zranění.

Tvoje garáž zahrnuje 7 bitevních vozidel plus několik dalších užitných vozidel, pokud je chceš.

Tvůj komplex je vysokej, hlubokej a silnej, z kovu a kamene. Tvůj gang při jeho obraně dostane +2pancíř.

A zvol 2:

Tvoje populace je špinavá a slabá. nedostatek: +nemoci.

Tvoje populace je líná a závislá na fetování. nedostatek: hladomor.

Tvoje populace je upadlá a perverzní. Přebytek: -1barter, nedostatek: divošství.

Tvoje država platí ochranej tribut. Přebytek: -1barter, nedostatek: +odveta.

Tvůj gang je malej místo střední, jen 10-20 násilnejch bastardů.

Tvůj gang je smečka mizernejch hyen. nedostatek: +divošství.

Tvoje zbrojnice stojí za hovno. Tvůj gang má -1zranění.

Tvoje garáž stojí za hovno. Máš jen 4 vozidla a jen 2 se hoděj do bitvy.

Tvůj komplex sou z většiny stany, přístavby a dřevěný zdi. Tvůj gang nemá žádnej bonus k pancíři, když ho brání.

Tvorba barona

Aby sis vytvořil svýho barona, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Nbeke, Allison, Kobe, Kreider, Tranh, Marco, Sadiq, Vega, Lang, Lin, nebo Jackson.

Madam, Grilovač, Babička, Strýček, Pastor, Principál, Plukovník, nebo Matka představená.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček-1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost´0

 • Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost-2

 • Klídeček-2 Machrovina+2 Šukatelnost=0 Našrocenost+2 Úchylnost=0

 • Klídeček=0 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost-1 Úchylnost+1

Vybavení

Navíc ke svý državě si popiš svůj osobní vohoz. Sám pro sebe můžeš mít se souhlasem MC pár kusů nespecializovanýho vybavení nebo zbraní z příruček ostatních postav.

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Luxusní vohoz, výstavní vohoz, fetišistickej vohoz, normální vohoz nebo vojenskej vohoz.

Silnej xicht, vážnej xicht, krutej xicht, vstřícnej xicht, aristokratickej xicht nebo nádhernej xicht.

Cladnej pohled, rozkazovačnej pohled, mdlej pohled, ostrej pohled, soucitnej pohled, štědrej pohled.

Velká postava, změklá postava, houževnatá postava, tlustá postava, vysoká štíhlá postava nebo smyslná postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Získáš oba baronský tahy.

Můžeš a nejspíš budeš používat všechny bitevní tahy, ale někde začít musíš. Až budeš mít chvíli, mrkni se na tah zmocnit se silou a na pravidla o tom, jak gangy způsobují a schytávaj zranění.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na obojí:

 • Kdo z vás je se mnou už dlouhou dobu?
  K týhle postavě si připiš Hx+2.

 • Kdo z vás mě zradil nebo mi něco ukrad?
  K týhle postavě si připiš Hx+3

Ke všem ostatním si připiš Hx+1. Je v tvém zájmu vědět, s kym máš co do činění.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Sektář

Sektářská specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak oba získáte převahu 1. Oba tuhle převahu můžete utratit k tomu, abyste tomu druhýmu v něčem pomohli nebo mu překáželi nadálku, bez ohledu na překážky, který by vám v tom normálně bránily.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+3)

__ vem si novej sektářskej tah

__ vem si novej sektářskej tah

__ zvol si novou možnost pro svý následovníky

__ zvol si novou možnost pro svý následovníky

__ vem si državu (tvůj popis) a bohatství

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Sektář

Teď už by mělo bejt naprosto kurevsky zřejmý, že bohové Apokalyptickej svět opustili. Možná ve zlatý éře, s jejím jednim národem pod jednim bohem, v nějž všichni věřili, možná tehdy byli bohové skutečný. Jak to mám já kčertu vědět. Všechno, co vim, je, že teď už sou najisto pryč.

Moje teorie je, že tyhle divný sektářský šmejdi, když řikaj „bohové“, tak co tím skutečně myslej, je zápach, co po sobě zanechal výbuch vší tý duševní nenávisti a deprese, ze kterjch se Apokalyptickej svět zrodil. Přátelé, to je teď náš stvořitel.

Sektářský tahy

Hojnost: Bohatství, přebytek a nedostatek všechny závisej na tvejch následovnících. Na začátku každýho sezení si hoď +hojnost. Na 10+ maj tví následovníci přebytek. Na 7-9 maj přebytek, ale zvol si 1 nedostatek. Při selhání maj nedostatek. Pokud jejich přebytek uvádí barter, jako 1-barter nebo 2-barter, tak to je tvůj osobní podíl, kterej můžeš utratit na svůj životní styl nebo na cokoliv se ti zlíbí.

Šílenství: Když kážeš pravdu davu, hoď si +úchylnost. Na 10+, převaha 3. Na 7-9, převaha 1. Utrať převahu 1 za 1 abys dav přiměl:

 • Najít a předvést lidi, o který stojíš.

 • Přinést a předložit ti všechny svý cennosti.

 • Se sjednotit a bojovat pro tebe jako gang (2-zranění 0-pancíř odpovídající velikost).

 • Propadnout orgiím nekontrolovanejch emocí: šukání, bědování, boji, sdílení, oslavám, čemukoliv se ti zlíbí.

 • Vrátit se poklidně zpět ke svejm životům.

Při selhání se dav obrátí proti tobě.

Charismatickej: Když se pokusíš někoho zmanipulovat, hoď si +úchylnost místo +šukatelnost.

Totální cvok: Vem si +1úchylnost (úchylnost+3).

Nahlížení duší: Když někomu pomáháš nebo překážíš, hoď si +úchylnost namísto +Hx.

Nadpřirozená ochrana: Tví bohové ti dávaj 1-pancíř. Pokud nosíš pancíř, tak použij jeho hodnocení, nesčítej to.

Následovníci

V základu máš kolem 20 následovníků, který ti sou oddaný, i když ne fanaticky. Maj svý životy, ve kterejch nefiguruješ, a sou součástí místní populace (hojnost+1 přebytek: 1-barter nedostatek: dezerce).

Charakterizuj je:

Tvůj kult

Tvoje scéna

Tvoje rodina

Tvůj personál

Tví studenti

Tvůj dvůr

Když cestuješ, rozhodni se, zda cestujou s tebou nebo se shromáždí ve svejch komunitách.

Zvol 2:

Tví následovníci ti sou oddaný. Přebytek: +1barter a nahraď nedostatek: dezerce za nedostatek: hlad.

Tví následovníci sou zapojený v úspěšném obchodování. +1hojnost.

Tví následovníci, jako celek, tvořej silnej psychickej příjimač. Přebytek: +věštění.

Tví následovníci sou radostný a holdujou oslavám. Přebytek: +párty.

Tví následovníci sou zkoumavý a otevřený. Přebytek: +vhled.

Tví následovníci sou těžce pracující a přízemní. Přebytek: +1barter.

Tví následovníci sou horlivý, nadšený a úspěšný náboráři. Přebytek: +růst.

Zvol 2:

Máš jen pár následovníků, 10 a míň. Přebytek: -1barter.

Tví následovníci nejsou skutečně tví, jako spíš si ty jejich. Nedostatek: odsouzení namísto nedostatek: dezerce.

Tví následovníci jsou na tobě zcela závislí svejma životama a potřebama. Nedostatek: +zoufalství.

Tví následovníci sou závislí na drogách. Přebytek: +otupělost.

Tví následovníci pohrdaj módou, luxusem a normama. Nedostatek: +nemoci.

Tví následovníci pohrdaj právem, mírem, rozumem a společností. Nedostatek: +násilí.

Tví následovníci sou upadlí a perverzní. Nedostatek: +divošství.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Pracovat pro bohatou VP jako věštec a rádce.

 • Dávat populaci vedení, rady a organizovat oslavy.

 • Organizovat oslavy pro bohatou VP.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba sektáře

Aby sis vytvořil svýho sektáře, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Vize, Naděje, Prach, Pravda, Nález, Vždy, Ztráta, Chtíč, Povinost, Záře nebo Žal.

Kůň, Zajíc, Pstruh, Kočka, Pavouk, Had, Netopýr, Ještěr, Šakal, Snovač nebo Skřivan.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček=0 Machrovina+1 Šukatelnost-1 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina- 1Šukatelnost+1 Našrocenost=0 Úchylnost+2

 • Klídeček-1 Machrovina+1 Šukatelnost=0 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost-1 Úchylnost+2

Vybavení

Navíc ke svým následovníkům si popiš vohoz odpovídající tvýmu vzezření. Máš cetky v hodnotě 4-barter, ale žádné vybavení, co bystálo za řeč.

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Rozervaný roucho, formální roucho, žebrácký roucho, fetišistický roucho nebo technický roucho.

Nevinnej xicht, špinavej xicht, odhodlanej xicht, otevřenej xicht, vážnej xicht nebo asketickej xicht.

Uchvacující pohled, oslnivej pohled, promíjející pohled, podezřívavej pohled, jasnej pohled nebo planoucí pohled.

Kostnatá postava, vytáhlá postava, měkká postava, zdravá postava, ladná postava nebo tlustá postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Dostaneš hojnost a pak si zvol si 2 další sektářský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš mít možnost, mrkni se na tahy zmocnit se silou a dávání bacha a pak na pravidla na to jak gangy způsobujou a schytávaj zranění.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřenim. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na jedno nebo na obojí:

 • Který z vás jsou moji následovníci?
  K těmhle postavám si připiš Hx+2.

 • Viděl sem duši jednoho z vás. Kdo to byl?
  K týhle postavě si připiš Hx+3

Ke všem ostatním si připiš Hx+1. Poznávání ostatních ti de a děláš to rychle.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Šéfík

Šéfíkovská specialita

Když uspokojíš jinou postavu – sexem, jídlem nebo čímkoliv, to je jedno – tak se to počítá, jako bys s ní měl sex.

Zlepšování

__ vem si +1šukatelnost (max šukatelnost+3)

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1úchylnost (max úchylnost+2)

__ vem si novej šéfíkovskej tah

__ vem si novej šéfíkovskej tah

__ přidej svýmu podniku zabezpečení

__ vyřeš něčí zájem ve svym podniku

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Šéfík

Ve zlatý době legend tu byl týpek zvanej Mistr. Byl vyhlášenej dobrym voháknutim a kdekoliv se vobjevil, lidi měli luxusní tóny. Bejval i druhej týpek, kterýmu se říkal o Šéf. Byl známej dobrym voháknutim a tim, že kdekoliv se vobjevil, lidi měli to nejlepší jídlo a tolik, kolik ho zvládli sníst.

Tady v Apokalyptickym světě sou tyhle dva týpci mrtvý. Umřeli i se všim svym, umřeli stejně jako jejich luxusní tóny a všechno-co-zvládneš-sníst. Dnešní šéfík ti nemůže dát to, co ti mohli dát tyhle dva, ale ksakru, možná pro tebe zvládne najít aspoň něco málo, co ti umožní dát si trochu voraz.

Šéfíkovský tahy

Tomu řikáš žhavý?: Když děláš něco pod palbou, hoď si +šukatelnost namísto +klídeček.

Ďábel s vostřim: Když použiješ násilí s čepelí , hoď si +šukatelnost namísto +machrovina.

Prstíky v každym dortíku: Rozhlaš do světa, že něco sháníš – může to bejt člověk, může to bejt vlastně cokoliv, klidně věc – a hoď si +šukatelnost. Na 10+ se ti to v tvym podniku objeví, jako kouzlem. Na 7-9 – jako lidi se snažej a všichni tě chtěj potěšit a naklonit si tě a skoro je taky dobrý, že jo. Při selhání se to v tvym podniku objeví, ale zatížený problémama.

Všichni jedí, i tenhle týpek: Když chceš vědět něco o někom důležitym (urči si sám), hoď si +šukatelnost. Při úspěchu můžeš MC položit otázky. Na 10+ se zeptej na 3, na 7-9 na 1:

 • Jak mu to šlape? Co dělá?

 • Koho zná, má v oblibě nebo mu důvěřuje?

 • Jak se k němu můžu dostat, fyzicky nebo citově?

 • Co nebo koho miluje nejvíc?

 • Kdy mám očekávat, že se s nim znovu potkám?

Při selhání se na 1 z nich zeptej i tak, ale dotyčnej se o tvym zájmu domákne.

Dej mi jedinej důvod: Jmenuj někoho, u koho je představitelný, aby sněd, vypil nebo jinak pozřel něco, čeho ses dotknul. Pokud to je VP, hoď si +machrovina, pokud HP, hoď si +Hx. Na 10+ se tak i stane a dotyčnej někdy během dalších 24 hodin schytá 4-zranění (pr). Na 7-9 to budou 2-zranění (pr). Při selhání několik lidí dle volby MC, možná včetně tebou jmenovanýho, možná ne, schytá 3-zranění (pr).

Směna

Tvůj podnik ti zajišťuje tvojí každodenní obživu, takže dokud máš otevřeno, tak na začátku sezení nepotřebuješ utrácet barter za životní styl.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od nějakýho násilníka na jedno sezení; materiálovejm nákladům krizový resuscitace medikem, poplatku vojevůdci na pár sezení; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Podnik

Tvůj podnik poskytuje jeden hlavní typ zábavy a dva doprovodný typy zábavy (jako bar co nabízí drinky a doprovází to hudba a jednodušší žvanec). Urči si hlavní téma a dvě dodatečný:

Luxusní žrádlo

Jednoduchý žrádlo

Sporty

Hudba

Hry

Boj

Móda

Umění

Scénika

Spousta žrádla

Chlast

Sex

Kafe

Podívanou

Drogy

Pro atmosféru svýho zařízení si zvol a podtrhni 3 nebo 4: spěch, intimita, kouř, stíny, parfémy, sliz, samet, fantazie, mosaz, světla, akustika, anonymita, maso, šeptanda, krev, intriky, násilí, nostalgie, koření, ticho, luxus, nahota, zdrženlivost, zapomnění, bolest, čuňačinky, svíčky, ochrana, špína, hluk, tanec, chlad, masky, čerstvý ovoce, klec.

Tví štamgasti zahrnujou aspoň 5 VP: Lamrey, Ba, Camo, Toyta a Lits.

Kdo je tvůj nejlepší štamgast? ______________________________

Kdo je tvůj nejhorší štamgast? ______________________________

Tyhle 3 VP (minimálně) maj minimálně 3 zájmy ve tvym podniku: Been, Rolfball, Gams.

Kterej ho chce pro sebe? ______________________________

Kterýmu za něj dlužíš? ______________________________

Kterej se ho chce zbavit? ______________________________

Pro zabezpečení si zvol tohle:

Skutečnej gang (3-zranění gang malej 1-pancíř)

Nebo si zvol 2 z těhle:

Příhodně uložená brokovnice (3-zranění nablízko přebíjecí špinavá)

Vyhazovač, co se vyzná (2-zranění 1-pancíř)

Překližky s pletivem (1-pancíř)

Utajení, hesla, kódy & signály, pouze pro pozvaný, na doporučení atd.

Jedou v tom všichni: tvůj personál i s partnery ste jeden gang (2-zranění gang malej 0-pancíř)

Labyrit slepejch uliček, úkrytů a únikovejch cest

Žádná konkrétní lokace, vždy na cestách

Tvůj personál můžou bejt jen postavy hráčů s jejich souhlasem, jen VP nebo jejich mix. Pokud tam máš VP, načrtni je - s MC jim dej méno a 1 řádkovej popis. Ujisti se, že zapadaj do stylu tvýho podniku.

Tvorba šéfíka

Aby sis vytvořil svýho šéfíka, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Sušenka, Stříbro, Uzenáč, Šlichta, Kuchař, Šéfík, Růža, Anika, JD, Předseda, Hrob, Šafrán, Život.

Yen, Emmy, Julia, Jackbird, Francois, Esco, Boiardi, Mari, Nan, Rache, Proper, Fall.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina-1 Šukatelnost+2 Našrocenost=0 Úchylnost+1

 • Klídeček=0 Machrovina+1 Šukatelnost+2 Našrocenost+1 Úchylnost-1

 • Klídeček-1 Machrovina+2 Šukatelnost+2 Našrocenost=0 Úchylnost-1

 • Klídeček=0 Machrovina=0 Šukatelnost+2 Našrocenost+1 Úchylnost=0

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 šéfíkovský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš mít možnost, mrkni na tahy zmocnit se silou, kladení pastí a obrácení situace.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na jedno nebo na obojí:

 • Kdo z vás mi přijde nejatraktivnější?
  K týhle postavě si připiš Hx+2.

 • Kdo z vás je můj oblíbenec?
  K týhle postavě si připiš Hx+3

Ke všem ostatním si připiš Hx+1. Rozumět lidem je tvůj business.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Běžnej vohoz, výstavní vohoz, klasickej vohoz, řeznickej vohoz, fetišistickej vohoz, neposkvrněně bílej vohoz.

Úšklebnej xicht, klučičí xicht, hezkej xicht, výmluvnej xicht, plnej xicht, potetovanej xicht, porcelánovej xicht nebo zjizvenej xicht.

Chladnej pohled, jasnej pohled, zkoumavej pohled, upřímnej pohled, uličnickej pohled nebo jen jedno voko.

Tlustá postava, neklidná postava, zavalitá postava, obdařená postava, neobvyklá postava nebo štíhlá postava.

Ohebný ruce, rychlý ruce, přesný ruce, nervózní ruce, tlustý prsty, zjizvený ruce nebo hravý ruce.

Vybavení

Navíc ke svýmu podniku dostaneš:

 • Hnusnou čepel, jako kuchyňskou kudlu nebo stopu dlouhý jak břitva vostrý nůžky (2-zranění dotek)

 • Cetky v hodnotě 2-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření, pokud chceš včetně kusu 1-pancíře (vlastní popis).

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Fixer

Fixerská specialita

Když máš sex s jinou postavou, tak ta s tebou automaticky mluví, jako by byla věc a tys hodil 10+, ať už tenhle tah máš, nebo ne. Její hráč a MC ti společně zodpoví tvý otázky.

Jinak tenhle tah na lidi nefunguje, jen na věci.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ vem si novej fixerskej tah

__ vem si novej fixerskej tah

__ vem si gang (tvůj popis) na ochranu a vůdcovství

__ přidej 2 další položky do svý dílny

__ přidej si do svý dílny podporu života a odteď můžeš pracovat i na lidech

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Fixer

Jestli je v Apokalyptickym světě jedna věc, na kterou se můžeš spolehnout, tak to je tahle: věci se rozbijou.

Fixerský tahy

Věci mluvěj: Kdykoliv s něčim pracuješ nebo prozkoumáváš něco zajímavýho, hoď si +úchylnost. Při úspěchu můžeš MC položit otázky. Na 10+ se zeptej na 3. Na 7-9 na 1:

 • Kdo to předemnou naposled používal?

 • Kdo to vyrobil?

 • Poblíž jakejch silnejch emocí se to naposled vyskytovalo?

 • Jaký slova kolem toho byly naposledy pronesený?

 • Co s tim nebo tomu bylo naposledy udělaný?

 • Co s tim je špatně a jak to můžu spravit?

Se selháním zacházej, jakobys otevřel svůj mozek psychickýmu maelströmu světa a selhal si.

Pocit v kostech: Na začátku sezení si hoď +úchylnost. Na 10+, převaha 1+1. Na 7-9, převaha 1. Kdykoliv během sezení můžete ty nebo MC utratit tvojí převahu, abys už byl na místě i s potřebným vybavenim a vědomostma, což můžete, ale ani nemusíte nijak vysvětlovat. Pokud je tvoje převaha 1+1, tak si v tu chvíli vezmi +1 na příště. Při selhání má MC pořád převahu 1 a může jí utratit, abys někde už byl, ale budeš tam nějak zaměstnanej, drženej nebo chycenej.

Častějc mám pravdu: Když za tebou přijde postava pro radu, řekni jí upřímně, co si myslíš, že je nejlepší. Pokud to udělá, dostane +1 do všech hodů, který s tím souvisej a ty si proškrtneš kolečko zkušenosti.

Realitu trhající ostří: Nějaká část vybavení tvý dílny, nebo poskládání jejích částí, je jedinečně naladěný na psychickej maelström světa (+věštění). Vyber si ho sám, nebo to nech na MC, aby to odhalil v průběhu hry.

Děsivá intenzivnost: Když děláš něco pod palbou, držíš stráž nebo kladeš past, hoď si +úchylnost místo +klídeček.

Hlubokej vhled: Vem si +1úchylnost (úchylnost+3)

Dílna

Zvol si, co z následujícího tvoje dílna obsahuje. Zvol 3: garáž, temnou místnost, kontrolovaný pěstitelský prostředí, vyškolený pracovníky (Carna, Thuy, Pamming, např.), skládku hrubýho materiálu, náklaďák nebo dodávku, prapodivnou elektronku, strojírenský vybavení, vysílače a příjimače, testovací střelnici, relikvii dávnýho zlatýho věku, pasti.

Když deš do svý dílny a odevzdáš se práci na nějaký věci nebo snaze vyzkoumat podstatu něčeho, tak se rozhodni, co chceš udělat nebo vědět, a řekni to MC. MC ti řekne „jasně, bez problémů, ale…“ a pak 1 až 4 z následujících:

 • Potrvá to hodiny/dny/tejdny/měsíce práce.

 • Nejdřív musíš získat/postavit/opravit/vymyslet ____.

 • Budeš potřebovat ___ aby ti s tim helfnul.

 • Bude tě to stát zkurveně moc cetek.

 • Nejlepší, co zvládneš, je mizerná verze, slabá a nespolehlivá.

 • Budeš muset vystavit sebe (a kolegy) slušnýmu nebezpečí.

 • Budeš do svý dílny muset nejdřív přidat ____.

 • Budeš potřebovat několik/tucty/stovky pokusů.

 • Budeš na to muset rozebrat ____.

MC je může všechny spojit pomocí „a“, nebo mezi ně může hodit nějaký to milosrdný „nebo“.

Jakmile všechny potřebný body splníš, můžeš jít a věc udělat. MC tomu určí vlastnosti nebo ti to vyžvaní nebo cokoliv, o co ti šlo.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Udržovat bohatý VP náročnou nebo křehkou techniku.

 • Opravovat bohatý VP hi-tech vybavení.

 • Provést pro bohatou VP nějakej výzkum.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba fixera

Aby sis vytvořil svýho fixera, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Leah, Joshua, Tai, Ethan, Bran, Jeremy, Amanuel, Justin, Jessica, Eliza, Dylan, Adnan, Alan, Nils, Ellen, Lee, Kim, Adele

Leone, Burdick, Oliver, Goldman, Whiting, Fauci, Hossfield, Lemma, Morrell, Ozair, Robinson, Lemieux, Whitmont, Cullen, Spector

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček-1 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček= 0 Machrovina-1 Šukatelnost-1 Našrocenost+2 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina-1 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost+2

 • Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost-1 Našrocenost=0 Úchylnost+2

Vybavení

Navíc ke svý dílně si popiš svůj osobní vohoz. Máš cetky v hodnotě 6-barter a jakejkoliv kus osobního vybavení nebo tři kusy normálního vybavení nebo zbraní.

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Projekty

Během hry je na tobě, aby si tvoje postava našla a snažila se o nějaký projekty. Můžou to bejt jakýkoliv projekty chceš, dlouhodbý nebo krátkodobý. Začni tim, že vymyslíš, na jakym projektu pracuješ právě dneska ráno, když hra začne.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Pracovní vohoz s technikou, žebráckej vohoz s technikou, klasickej vohoz s technikou, technickej vohoz.

Prostej xicht, hezkej xicht, otevřenej xicht nebo expresivní xicht.

Vyzývavej pohled, chladnej pohled, nadšenej pohled, těkavej pohled, nebo zhodnocující pohled.

Tlustá postava, vychrtlá postava, shrbená postava, houževnatá postava, podsaditá postava nebo podivná postava.

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 fixerský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš mít možnost, mrkni na tahy dávání bacha, kladení pastí a obrácení situace, stejně jako na pravidla pro to, jak vozidla způsbujou zranění.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na jedno nebo na obojí:

 • Kdo z vás je nejpodivnější?
  K týhle postavě si připiš Hx+1.

 • Kdo z vás má potenciálně největší problém?
  K týhle postavě si připiš Hx+2

Ke všem ostatnim si připiš Hx-1. Máš jiný věci na práci i ke studiu.

Když jsou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Požitkář

Požitkářská specialita

Když máš sex s jinou postavou, zvol si jedno:

Dostaneš +1 na příště a ona taky.

Dostaneš +1 na příště; ona dostane -1.

Musí ti dát dárek v hodnotě aspoň 1-barter.

Můžeš je zhypnotizovat jakobys hodil 10+, i když sis tenhle tah nevybral.

Zlepšování

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1klídeček (max klídeček+2)

__ vem si +1machrovinu (max machrovina+2)

__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+2)

__ vem si novej požitkářskej tah

__ vem si novej požitkářskej tah

__ vem si podnik (vlastní popis)

__ vem si následovníky (vlastní popis) a hojnost

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si tah z cizí příručky

__ vem si +1 k jakýkoliv vlastnosti (max vlastnost+3)

__ odešli svojí postavu na bezpečnej vodpočinek

__ vytvoř si do hry druhou postavu

__ změň herní příručku svý postavy

__ zvol si 3 základní tahy a zlepši je

__ zlepši ty 3 další základní tahy

Představuje se Požitkář

I ve špíně Apokalyptickýho světa se najde jídlo, který nechutná jak plivanec, hudba, co nezní jak skřek hyen, myšlenky, co nejsou plný strachu, těla, co nejsou strhaný dřinou, sex, co neni jen šukačka a tanec, co je skutečnej. Jsou tu chvíle, co sou víc, než jen smrad, kouř, vztek a krev.

Požitkáři maj všechno co v tomhle zpropadenym hnusnym světě zbylo. Podělej se o to s tebou? Co ty nabídneš jim?

Požitkářský tahy

Dechberoucí: Vem si +1šukatelnost (šukatelnost+3).

Ztracení: Když zašeptáš něčí méno do psychickýho maelströmu světa, hoď si +úchylnost. Při úspěchu k tobě přijdou. Můžou, ale nemusej mít konkrétní vysvětlení proč. Na 10+ si proti nim vem +1 na příště. Při selhání ti MC položí 3 otázky: zodpověz je pravdivě.

Uměleckej a půvabnej: když provozuješ svý zvolený umění – jakejkoliv akt umění nebo kultury – nebo když svůj výtvor předvádíš před publikem, hoď si +šukatelnost. Na 10+ utrať 3. Na 7-9 utrať 1. Utrať 1, označ jednu VP v publiku a zvol si jedno:

 • Tenhle člověk mě musí potkat.

 • Tenhle člověk musí mít moje služby.

 • Tenhle člověk mě miluje.

 • Tenhle člověk mi musí dát dárek.

 • Tenhle člověk obdivuje mýho patrona.

Při selhání nezískáš žádnej prospěch, ale ani neschytáš žádný zranění ani neztratíš žádnou příležitost. Prostě předvedeš velmi dobrý vystoupení.

Strhující požitkář: Když sundáš kus oblečení, svýho nebo někoho jinýho, nikdo, kdo tě vidí, nemůže dělat nic, než tě sledovat. Vynucuješ si jejich absolutní pozornost. Pokud chceš, můžeš z toho konkrétní lidi jmenovitě vyjmout.

Hypnotickej: Když jsi s někým nějakej čas o samotě, tak na tobě začne bejt fixovanej. Hoď si šukatelnost. Na 10+, převaha 3. Na 7-9, převaha 2. Dotyčnej může utratit tvojí převahu, 1 za 1, aby:

 • Ti dal něco, co chceš.

 • Sloužil jako tvý oči a uši.

 • Bojoval, aby tě ochránil.

 • Udělal něco, co mu řekneš.

VP, nad kterejma držíš převahu, proti tobě nemůžou jednat. Proti HP můžeš namísto toho utratit svojí převahu ty, 1 za 1, aby:

 • Se rozptýlila myšlenkou na tebe. Jedná pod palbou.

 • Se inspirovala myšlenkou na tebe. Hned teď dostane +1.

Pokud selžeš, tak má převahu 2 nad tebou, za úplně stejnejch podmínek.

Požitkářský vybavení

Elegantní zbraně (zvol si 1):

Pistole do rukávu (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitá)

Zdobená dýka (2-zranění dotek cenná)

Skrytý nože (2-zranění dotek nekonečné)

Zdobenej meč (3-zranění dotek cennej)

Starožitná pistole (2-zranění nablízko přebíjecí hlasitá cenná)

Luxusní vybavení (zvol 2):

Starožitný mince (nošený cenný)

Provrtaný pro vsazení do šperků

Brejle (nošený cenný)

Můžeš je používat k +1našrocenost když de o tvůj zrak, ale pokud to uděláš, tak máš bez nich -1našrocenost když de o tvůj zrak.

Dlouhej úžasnej kabát (nošenej cennej)

Úchvatný tetování (implantovaný)

Výbava na kůži a vlasy (aplikovaná cenná)

Mejdla, okry, barvy, krémy, balzámy. Jejich použití ti umožní vzít si +1 šukatelnost na potom.

Mazlíček (cennej živej)

Tvoje volba a tvůj popis.

Směna

Na začátku sezení utrať 1- nebo 2-bartery za svůj životní styl. Pokud nemůžeš nebo nechceš, řekni to MC a zodpověz jeho otázky.

Pokud si potřebuješ vydělat během sezení, řekni MC, že si chceš odmakat prácičku. Můžeš:

 • Vystupovat pro veřejnost.

 • Ukázat se po boku bohatý VP.

 • Vystupovat pro soukromý publikum.

 • Jinej, kterej si dohodneš.

Pokud to je dostupný, tak jednorázovej výdaj 1-barteru může odpovídat: noci v luxusu a se společností; jakýkoliv zbrani; kusu vybavení nebo oblečení co nejsou ani cenný ani hi-tech; najmutí ochrany od borce nebo magora na jedno sezení; poplatku vojevůdci na pár sezení; měsíční údržbě a opravám užívanýho výkonnýho vozidla; úplatkům, poplatkům a darům dostatečným k tomu, aby tě dostaly prakticky ke komukoliv.

U lepších věcí čekej, že budou potřebovat nějaký zařizování. Nemůžeš si jen tak procházet državama nějakýho barona s cetkama a drobnostma a čekat, že najdeš něco hi-tech nebo ohromnej luxus.

Tvorba požitkáře

Aby sis vytvořil svýho požitkáře, zvol si méno, vzhled, vlastnosti, tahy, vybavení a Hx.

Méno

Říjen, Venuše, Rtuť, Duna, Stín, Volavka, Švestka, Orchidej, Bouře, Svítání, Meč, Půlnoc, Kůže, Mráz, Tráva, Červen, Rampouch, Gazela, Lev, Páv nebo Milost.

Vlastnosti

Zvol si jednu sadu:

 • Klídeček+1 Machrovina-1 Šukatelnost2+ Našrocenost+1 Úchylnost=0

 • Klídeček=0 Machrovina=0 Šukatelnost+2 Našrocenost=0 Úchylnost+1

 • Klídeček-1 Machrovina=0 Šukatelnost+2 Našrocenost+2 Úchylnost-1

 • Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost+2 Našrocenost+1 Úchylnost-2

Tahy

Máš všechny základní tahy. Zvol si 2 požitkářský tahy.

Můžeš používat všechny bitevní tahy, ale až budeš mít možnost, mrkni na tahy držení stráže, dávání bacha, kladení pastí a obrácení situace.

Vybavení

Dostaneš:

 • 1 elegantní zbraň

 • 2 luxusní vybavení

 • Cetky v hodnotě 2-barter

 • Vohoz odpovídající tvýmu vzezření (tvůj popis)

Pokud chceš začít s vozidlem nebo protézou, domluv se s MC.

Zlepšování

Kdykoli si hodíš na zvýrazněnou vlastnost a kdykoliv si obnovíš svý Hx s jinou postavou, tak si vyplníš kolečko zkušenosti. Když si vyplníš pátý, tak se zlepšíš a zkušenosti si zase vymažeš.

Kdykoliv, kdy se zlepšíš, si vyber jednu z možností. Vyškrtni si jí, znovu už si jí zvolit nemůžeš.

Vzhled

Muž, žena, neurčitý, překračující nebo skrytý.

Výstavní vohoz, demonstrativní žebráckej vohoz, luxusní vohoz, fetišistickej vohoz nebo normální vohoz.

Uchvacující xicht, sladkej xicht, podivnej xicht, roztomilej xicht nebo krásnej xicht.

Radostnej pohled, výsměšnej pohled, temnej pohled, zastíněnej pohled, ztrápenej pohled, uchvacující pohled, jasnej pohled nebo chladnej pohled.

Silný ruce, výmluvný ruce, rychlý ruce, mozolnatý ruce nebo klidný ruce.

Štíhlá postava, ladná postava, tlustá postava, nepřirozená postava, mladá postava nebo luxusní postava.

Hx

Všichni představí svý postavy jejich ménem, podobou a vzezřením. Udělej to taky.

Zapiš si ména ostatních postav.

Celý kolečko zopakujte pro Hx. Když si na řadě, zeptej se na 1, 2 nebo všechny 3:

 • Kdo z vás je můj přítel?
  K týhle postavě si připiš Hx+2.

 • Kdo z vás je můj milenec?
  K týhle postavě si připiš Hx+1

 • Kdo z vás je do mě zamilovanej?
  K týhle postavě si připiš Hx-1.

Ke všem ostatním si připiš Hx+1 nebo Hx-1, jak chceš.

Když sou na řadě ostatní, zodpověz jejich otázky, jak se ti zachce.

Na konci vyber postavu s nejvyššim Hx na tvý kartě. Zeptej se jejího hráče, která ze tvejch vlastností mu přijde nejzajímavější, a zvýrazni si jí. MC ti pak zvýrazní druhou vlastnost.

Základní tahy

Udělej něco pod palbou

Když děláš něco pod palbou, nebo se kreješ, abys palbu přestál, hoď si +klídeček. Na 10+ to uděláš. Na 7-9 ucukneš, zaváháš nebo se zdržíš: MC ti nabídne horší výsledek, tvrdou výměnu nebo hnusnou volbu. Při selhání se připrav na nejhorší.

Použij na někoho násilí

Když na někoho použiješ násilí, tak jasně řekni, co chceš, aby udělali a co jim chceš udělat. Hoď si +machrovina. Na 10+ si musej vybrat:

 • Buď tě k tomu donutěj a slíznou si to.

 • Nebo stáhnou vocas a udělaj, co chceš.

Na 7-9 si vyberou 1 z předchozího nebo 1 z následujícího:

 • Vypadnou ti z cesty.

 • Bezpečně se zatarasej.

 • Daj ti něco, co myslej, že chceš, nebo ti řeknou, co si myslej, že chceš slyšet.

 • V klidu ustoupěj s rukama tak, abys je viděl.

Při selhání se připrav na nejhorší.

Vodprav někoho

Když zaútočíš na někoho netušícího nebo bezbrannýho, zeptej se MC, jestli můžeš minout. Pokud můžeš, vyhodnoť to jako použití násilí, ale tvoje oběť nemá možnost udělat nic jinýho, než stáhnout vocas a udělat, co chceš. Pokud minout nemůžeš, tak prostě způsob určený zranění.

Di do bitvy

Když si v bitvě, můžeš do hry vnést bitevní tahy.

Někoho sveď nebo zmanipuluj

Když se snažíš někoho svýst, zmanipulovat, oblafnout, ukecat nebo obelhat, řekni jim, co chceš, aby udělali, dej jim důvod a hoď si +šukatelnost. Pro VP: Na 10+ ti vyhověj, pokud nebo dokud nějaká skutečnost nebo akce neshodí důvod, který si jim dal. Na 7-9 ti vyhověj, ale budou chtít nejdřív nějakou konkrétní záruku, spolupráci nebo důkaz. Pro HP: na 10+ obojí. Na 7-9 si zvol 1:

 • Když ti vyhoví, tak si zaškrtne zkušenost.

 • Pokud odmítne, tak až do konce sezení smaž zvýraznění jedný její vlastnosti.

Co pak udělá je na ní.

Při selhání, ať už pro VP nebo HP, se připrav na nejhorší.

Někomu pomož nebo mu překážej

Pokud pomáháš nebo překážíš někomu, kdo provádí hod, hoď si +Hx. Na 10+ dostane ke svýmu hodu +2 (pomoc) nebo -2 (překážení). Na 7-9 dostane ke svýmu hodu +1 (pomoc) nebo -1 (překážení). Při selhání se připrav na nejhorší.

Přečti situaci

Když čteš nabitou situaci, hoď si +našrocenost. Při úspěchu polož MC otázky. Kdykoliv chceš jednat na základě odpovědí MC, vem si +1. Na 10+ se zeptej na 3. Na 7-9 se zeptej na 1:

 • Co je moje nejlepší cesta pryč / dovnitř / skrz?

 • Kterej nepřítel je mnou nejzranitelnější?

 • Kterej nepřítel je největší hrozba?

 • Na co bych si měl dávat bacha?

 • Co je skutečná pozice mejch nepřátel?

 • Kdo tu velí?

Při selhání se pořád zeptej na 1, ale připrav se na nejhorší.

Přečti člověka

Když čteš člověka v nabitý interakci, hoď si +našrocenost. Na 10+, převaha 3. Na 7-9, převaha 1. Když s ním interaguješ, utrať svojí převahu, aby ses zeptal hráče na otázky, 1 za 1:

 • Mluví tvoje postava pravdu?

 • Co tvoje postava skutečně cejtí?

 • Co tvoje postava zamejšlí udělat?

 • Co si tvoje postava přeje, abych udělal?

 • Jak můžu tvojí postavu přimět, aby __?

Při selhání se pořád zeptej na 1, ale připrav se na nejhorší.

Otevři svůj mozek psychickýmu maelströmu světa

Když otevřeš svůj mozek psychickýmu maelströmu světa, hoď si +úchylnost. Při úspěchu ti MC řekne něco novýho a zajímavýho o současný situaci a může se tě zeptat na jednu nebo dvě otázky: zodpověz je. Na 10+ ti MC dá dobrej detail. Na 7-9 ti MC předá dojem. Pokud už víš všechno, co se vědět dá, tak ti to MC řekne. Při selhání se připrav na nejhorší.

Konec sezení

Na konci každýho sezení urči postavu, která tě zná líp, než předtím. Pokud je takovejch víc, tak se mezi nima libovolně rozhodni. Řekni jejímu hráči, ať přidá +1 ke svýmu Hx s tebou na svý kartě. Pokud ho to dostane na Hx+4, tak si ho vrátí na Hx+1 (a tudíž si zaznamená zkušenost). Pokud tě nikdo nezná líp, zvol si postavu, která tě nezná tak dobře, jak si myslela, nebo si vyber nějakou postavu náhodně. Řekni jejímu hráči, ať si k tobě na svý kartě připíše -1 Hx. Pokud je to dostane na Hx-3, tak si ho vrátí na Hx=0 (a tudíž si zaznamená zkušenost).